ЛУЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ  ДЛЯ СІМ'Ї,

ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Інформація про фахівців із соціальної роботи 

В Луцькому міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з липня 2012 року працює 10 фахівців із соціальної роботи.

Збільшення штатної кількості працівників центру удвічі, у порівнянні з 2010 та 2011 роками, вплинуло на зростання кількісних та якісних показників соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю у Луцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

За 2013 рік послугами центру було охоплено 10 827 клієнтів, що на                        30 відсотків  більше у порівнянні із 2011-2012 роками. Протягом І кварталу 2014 року соціальними послугами охоплено 2460 осіб. На 57 відсотків збільшено кількість нововиявлених сімей з дітьми, які потребують підтримки. Так, у  2013 року працівниками центру було виявлено 1665 сімей  (в них 1991 дитина), які  опинились в складних життєвих обставинах, а у 2011 році лише 1058 таких сімей, де виховувалось 794 дитини. У 2013 році здійснено                        2604 соціальних інспектувань, що на 54 відсотки більше у порівнянні з                    2011 роком.

            За результатами здійснених інспектувань, проведення аналізу та оцінки потреб сімей, дітей та молоді, які опинились в складних життєвих обставинах,   437 сім’ї ( 838 дітей) перебуває у центрі на обліку сімей, які опинились в  складних життєвих обставинах, що на 57 відсотків більше періоду 2011 року.

          Майже втричі зросли показники щодо сімей, які перебувають під супроводом. Так, у 2013 році  52 сімї, в яких виховувалося 104  дитини було  охоплено соціальним супроводом центру. Із позитивним результатом із соціального супроводу знято 22 сім’ї. Упродовж І кварталу 2014 року соціальним супроводом центру охоплено 35 сімей, в яких виховуються  74 дитини, що становить суттєву відмінність у порівнянні з показниками 2011 та 2012 років відповідного періоду.

          Якісними показниками діяльності центру стало проведення інформаційно-просвітницької роботи  серед мешканців міста  з питань попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. Удвічі зменшилась кількість  повідомлень про вчинення насильства в сім’ї.

             Соціальні ситуації із конкретної допомоги сім'ям фахівцями із соціальної роботи Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

            Історія сім’ї Базелян Наталії Анатоліївни.

На обліку сімей в ЛМЦСССДМ перебуває сім'я, де матір сама виховує двох дітей. Колишній чоловік матеріально не підтримує і не допомагає у вихованні дітей. Старший син (21.06.2001 р. н.)є інвалідом I групи (прогресуюча м’язева дистрофія Дюшена).Хлопець не може самостійно пересуватися. У зв'язку з чим, матір змушена постійно носити дитину на руках. Фахівці із соціальної роботи допомогли оформити всі документи на виплату соціальної допомоги. До роботи з дітьми залучили волонтерів центру.  Щоб полегшити життя матері фахівець із соціальної роботи через   ВОФ “Дитяча місія. Україна» замовив в Німецькій організації «Хюмедіка» індивідуальний  засіб самостійного пересування - моторолер. Вартість такого сучасного інвалідного візка становить 10 000 євро. Організація надала цей необхідний засіб для пересування безкоштовно. Неодноразово надавалася і надається підтримка матері продуктами харчування, одягом, взуттям, предметами першої необхідності. Замкнутість дитини з особливими потребами розв’язує психолог, за освітою – фахівець із соціальної роботи, у квартирі дитини. На сьогодні налагоджений мікроклімат в сім’ї. Мама працевлаштована прибиральницею в ЖКП.Також дітей з сім'ї запрошують відвідати культурологічні заходи, які сприяють змістовному проведенню дозвілля та інтеграції.

Історія сім’ї  Якубишена Олександра Вікторовича.

            В ЛМЦСССДМ надійшла інформація від міського відділу кримінально-виконавчої інспекції  щодо неповнолітнього умовно засудженого.  Після закінчення школи юнак не міг здобути професійної освіти. Працівник центру допоміг через міський центр зайнятості  здобути професійну освіту. Допомогли   виготовити документи  – паспорт, трудову книжку, пройти медичний огляд. Хлопець  працевлаштований на заводі «Кромберг енд Шуберт»

Історія сім’ї  Пасєки Володимира Сергійовича

            Завдяки співпраці фахівців із  житлово-комунальним підприємством міста Луцька була виявлена сім'я. Фахівець із соціальної роботи допоміг у вирішенні складної ситуації в сім'ї. На момент взяття під соціальний супровід мати була прикута до ліжка (маючи інвалідність I групи). Батько працював неофіційно та утримував сім'ю на мінімальну заробітну плату. Малолітня донька (1999 р.н.)навчалася в 7 класі.  Робота фахівця полягала у виведення матері із психологічної депресії та за допомогою залучених спонсорів організувати обстеження, лікування та протезування зубів (жінка не могла нормально харчуватися та від цього з'явилися проблеми із шлунком); надавати сім'ї благодійну допомогу продуктовими наборами, одягом і взуттям та налагодити психологічний мікроклімат в сім’ї. Мати померла (тромбоз). Виникли інші труднощі: оформлення соціальної допомоги по втраті годувальника та тимчасового місця реєстрації членів сім'ї (помешкання, де проживала сім'я належало до підмінного житлового фонду). Було організовано медичне обстеження доньки, через залучення спонсорів, здійснено лікування та протезування зубів. У результаті проведеної соціальної роботи сім'я, на сьогоднішній день, отримала реєстрацію, приватизацію житла та постійне місце проживання. Оформлені виплати по втраті годувальника. Батька офіційно працевлаштовано. Донька покращила успіхи у навчанні, організовано відвідування сім’ї волонтерами.  Налагоджено взаємовідносини зі старшою сестрою, яка проживає окремо.

Історія сім’ї Федули Оксани Петрівни.

            Отримавши інформацію від МВ УМВС щодо вчинення насильства в сім'ї (колишній чоловік вчинив психологічне насильство відносно своєї колишньої дружини), було виявлено, що  сім'я перебуває в складних життєвих обставинах.  Фахівець із соціальної роботи здійснював соціальний супровід сім’ї.Сім'я неповна (батьки розлучені). Мати інвалід І групи, сама виховує двох дітей. Жінка не в змозі була самостійно пересуватися та вести домашнє господарство. За результатами соціального супроводу фахівцем із соціальної роботи вдалося досягнути таких цілей:

            - неповнолітнього сина влаштовано на навчання до професійно-технічного училища;

- оформлено документи – паспорт;          

-зібрані документи на призначення соціальної допомоги по малозабезпеченості;

-  залучено до безкоштовного гуртка гри на гітарі;

- матері надано засіб пересування (інвалідний візок) ;

- забезпечено планове медичне обстеження;

            - забезпечено  побутовою технікою (газова плита, витяжка);

-залучено працівників ЖКП для проведення ремонтних робіт в помешканні;

- надана благодійна допомога одягом, взуттям, продуктами харчування;

- в помешканні було встановлено стаціонарний телефон.

 Постійно проводиться психологічна підтримка сім'ї.

Історія сім’ї Подлєгаєвої Наталії Зіновіївни.

          Центр соціальних служб отримав інформацію із служби у справах дітей щодо сім'ї, в якій батьки неналежним чином виконують свої обов'язки щодо виховання дітей. В рамках здійснення соціального супроводу було виконано наступне:

- неповнолітню залучено до навчання та культурологічних заходів;

- участь у міні тренінгах “Школа дорослого життя: знайди себе”;

- безкоштовно залучено до гуртка гри на гітарі;

-  надана підтримка канцтоварами;

- надана благодійна допомога одягом, взуттям та продуктами харчування;

- забезпечено безкоштовний відпочинок у таборі ”Ти не один” (озеро Світязь);

- надавалася благодійна допомога одягом, взуттям, продуктами харчування.

Також із дитиною проводилися профілактичні бесіди педагогічного характеру з метою попередження бродяжництва, недопущення пропусків уроків без поважних на те причин, налагодження взаємовідносин із членами сім'ї. Із батьками постійно проводилися соціально-педагогічні бесіди щодо покращення взаємовідносин з донькою, надавалися рекомендації щодо підвищення рівня виховного потенціалу та гармонійного розвитку дитини. Дорослих членів сім'ї скеровано до центру зайнятості з метою працевлаштування. Матір працює продавцем, а батько – художник-оформлювач.Меншу доньку оформлено до ДНЗ.

Історія осіб з числа дітей-сиріт: Трушкова Олександра, Бусел Анна, Ткачук Вікторія, Ткачук Мар’яна,  Устінови Олена, Назар та Анастасія.

Здійснювалась робота і з особами з числа дітей-сиріт. 7 осіб через виконавчий комітет Луцької міської ради поселено в соціальний гуртожиток. Фахівцями із соціальної роботи здійснювався соціальний супровід.

- адаптовано до нового соціального середовища;

-сформовано навики ведення домашнього господарства, самообслуговування;

-проведена профорієнтація на визначення професії та улюбленого заняття.

- через центр зайнятості працевлаштовано;

-організовано групу взаємопідтримки та проведено міні-тренінги з питань репродуктивного здоров'я осіб;

- надавалася благодійна допомога одягом, взуттям, продуктами харчування.

            Постійно здійснюється робота із сім'ями, де виховуються діти з особливими потребами.  Проінспектовано всі сім'ї міста Луцька, в яких виховуються 934 дитини-інваліда та з'ясовано їхні потреби. Проблемні сім'ї отримали адресну соціальну допомогу та підтримку.

5 сімей (Іванюк, Шикалюк, Бондарчук, Лучковська, Кравчук) у яких виховуються діти із синдромом Дауна, які брали участь в проекті «Інклюзивна освіта» та  перебували під соціальним супроводом . Здійснювалась психолого-педагогічна підтримка сімей. Дітей влаштовано в групи інклюзивної освіти дошкільних навчальних закладів. Проводилась адаптація в новому соціумі. Вищевказані сім'ї зняті із супроводу з позитивним результатом.

            Станом на сьогоднішній день, проводиться активна соціальна робота із сім'ями, які прибули з АР Крим. У м. Луцьк  прибуло 10 сімей. Фахівцями із соціальної роботи проводиться адресна допомога таким сім'ям, а саме: оформлення відсутніх документів, працевлаштування, оформлення дітей до навчальних закладів, надання благодійної допомоги одягом, взуттям. Ведеться робота психолого-педагогічного характеру щодо адаптації до нового життя, покращення психоемоційного стану. Направлено в Департамент соціальної політики щодо оформлення соціальної допомоги, міський центр зайнятості щодо працевлаштування, перекваліфікації. Діти з цих сімей влаштовані в ДНЗ №32 - двоє дітей, в ДНЗ №2 - одна дитина. Двоє дітей влаштовано в ЗОШ №15, у Баївську сільську школу влаштована одна дитина. Десять дітей до трирічного віку зареєстровані в електронній черзі щодо влаштування в дошкільний навчальний заклад. Двоє членів сімей зареєстровані приватними підприємцями. Решта осіб, які потребують працевлаштування скеровані в міський центр зайнятості.

            Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у партнерстві з ВОБФ «Дитяча місія. Україна», церква «Царство Боже» організовували весняні канікули для 54 дітей з Донецької, Миколаївської та Херсонської областей в рамках проекту «Єдина Україна» - Схід і Захід разом. Діти приїжджали з багатодітних родин, прийомної сім’ї з Маріуполя та діти, які відвідують церкви різних конфесій. Для гостей організовували різноманітні заходи, екскурсії,  розваги у спортивно-оздоровчому комплексі «Адреналін Сіті», майстер-класи, навчили танцювати волинський танець, відвідували вистави Волинського обласного театру ляльок. Організували та провели флеш-моб «Україна» та інтерактив «Єдина Україна». 

            Найважливіший результат діяльності фахівців із соціальної роботи це доступність, оперативність, адресність соціальної допомоги людям, що опинилися у складних життєвих обставинах. Усі фахівці центру закріплені за певними дільницями відповідно до дільничних пунктів міліції, загальна кількість населення на одного фахівця із соціальної роботи складає до 8 000 тис. мешканців міста, що на 2 000 більше до розрахунків передбачених нормативними актами. Ця співпраця допомагає попередженню та своєчасному виявленні складних життєвих ситуацій в родинах.

            Просимо не допустити скорочення фахівців із соціальної роботи в громадах, зберегти систему соціального захисту населення. Вважаємо, що такий крок призведе до соціальної нестабільності, недотримання соціальних гарантій. Найбільш соціально незахищені верстви населення залишаться без якісної, адресної підтримки, що в перспективі призведе до падіння рівня життя, збільшення безробіття, погіршення соціальної ситуації.

 

З повагою

директор                                                                                                Ліна Галан

 

фахівці із соціальної роботи

Луцького міського центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

 0322256042

Богайчук Наталія Андріївна

Гель Наталія Іванівна

Гінчук Марія Сергіївна

Гірчук Людмила Віталіївна

Догойда Ірина Леонідівна

Клебанська Майя Анатоліївна

Кокотов Ілля Миколайович

Мірчук Олена Євгеніївна

Назарук Наталія Валеріївна