Арбузинський РЦ

Важко у це повірити, але у Арбузинському районні  досі трапляються випадки, коли 7-річна дитина не ходить до школи, бо не знає жодної букви, і навіть не уявляє, що таке дитячий садочок. Чи коли горе-батьки зайняті своїм життям настільки (мама на заробітках, у тата — нова сім’я), що дитина опиняється на межі нервового зриву, адже нікому з них не потрібна. Або ж коли батьки зловживають алкоголем, а жахливі умови, в яких проживають вони та їхні діти, навіть у жахливому кіно не побачиш…   

Так  хто ж оголосить війну бездоглядності дітей та байдужості дорослих у таких випадках? Хто допоможе повернутися до нормального повноцінного життя, відновити документи чи оформити пільги, дасть пораду і просто вислухає? Звичайно це  — фахівці із соціальної роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді першочерговим завданням яких є  певернення людини, яка опинилась в СЖО  до нормального життя.

На території Агрономійської сільської ради Арбузинського району працює один із фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ, це особа із великим життєвим та педагогічним досвідом роботи, має вищу педагогічну освіту, а саме головне професіонал своєї справи. Даний працівник переконливо доводить, що прагне вирішувати проблеми людей,  допомагати людям та  щоденно підтверджує, це в своїй  роботі, зокрема, це 16 багатодітних сімей, в яких виховується 60 дітей, 32 сім'ї одиноких матерів, сім'ї в яких виховуються діти з функціональними обмеженнями та батьки які мають функціональні обмеження; 4  прийомні сім'ї  в яких виховується 9 прийомних дітей та інші соціально незахищені  категорії населення. 

І ось хочеться зупинитись на одному епізоді із проробленої роботи вищевказаного фахівця із соціальної роботи  протягом 2013 року в ході інспектування,  в зимовий період було виявлено  сім'ю, багатодітної одинокої матері, яка залишила дітей без нагляду і місцезнаходження матері та її співмешканця було той момент було невідомо. Будинок було відключено від енергопостачання, в кімнатах панував холод, бруд,  діти були голодні та налякані. Один неповнолітній із трьох дітей був засуджений до покарань без позбавлення волі. Фахівцем із соціальної роботу  було невідкладно  поінформовано ССД, щодо даної ситуації та потреби в вилучені дітей до центру соціально психологічної реабілітації дітей на певний період, для з’ясування місця знаходження матері та подолання сім'єю СЖО. В результаті соціального супроводу сім'ї  ФСР сприяла у встановленні місця перебування матері та поверненні її додому, а також сприяла в  відновлені енергопостачання будинку, здійснені косметичного ремонту та створенню санітарно-гігієнічні умови для виховання та розвитку дитини; відновленні документів матері, отриманні паспорта та місця реєстрації умовно-засудженому сину в зв’язку з досягненням 16 річного віку; у постановці матері та її співмешканця до постановки на облік до районного ЦЗН; сприяла в  оформленні документів на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченої сім'ї; сприяла в поверненні дітей в сім'ю та відновлені навчання в ЗОШ.  Після виконання всіх рекомендацій фахівця із соціальної роботи, сім'ю було знято із соціального супроводу з позитивним результатом. На сьогоднішній день сім'я продовжує перебувати в банку даних сімей, які опинились в  СЖО та продовжується з ними робота за карткою отримувача послуг.

Як бачимо це лише один із прикладів щоденної клопіткої роботи фахівців із соціальної роботи, а таких в Арбузинському районні чимало. Тому фахівцями із соціальної роботи протягом періоду їх роботи досягнуто значних результатів у соціальній сфері, а саме:  вивчено потреб жителів кожного села і відповідно  до цього  до  кожного сільського жителя доходять адресні, якісні послуги; кожна територія району охоплена соціальною роботою, направленою на попередження вилучення дітей з сімей; виявлення сімей СЖО та надання їм необхідної допомоги та багато ін.

 

Тому можна зробити висновок, що фахівці із соціальної роботи на селі це помічники для кожної сім’ї/особи яка потребує допомоги.