Перші кроки в нове життя

 Коли сім’я потрапляє в складні життєві обставини  на допомогу жителям району приходять фахівці із соціальної роботи, які не лише надають кваліфікаційну допомогу у вирішенні проблем, але й  морально підтримають, вислуховують, дають  добру пораду, зігрівають теплим словом. Тому всі сім”ї, що потребують сторонньої допомоги при вирішенні своїх проблем перебувають під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи Вознесенського РЦСССДМ.

Так і сім’я гр. С. потрапивши в складні життєві обставини вже виходу з них не бачила. І справді доля у Альони Василівни склалась доволі трагічно. Два роки тому за невиконання батьківських обов’язків з причини частого вживання алкогольних напоїв А.В. та її чоловіка було позбавлено батьківських прав. Восени 2013 року жінка народила ще одну дівчинку. За час перебування в пологовому будинку, її чоловік трагічно загинув, згорівши при пожежі разом з власним будинком. У відчаї жінка вирішила відмовитись від новонародженої дитини. Але її доля була не байдужою соціальним працівникам. Тому Альону Василівну було взято під соціальний супровід. Розпочалась кропітка робота по відновленню повноцінного життя цієї жіночки. За час супроводу була здійснена наступна робота:

 - Отримавши ряд психологічних послуг, мати відмовилась від наміру залишати дитину в пологовому відділенні та вирішила самостійно виховувати доньку;

-    За відсутності житла, направлено до Обласного центру соціально-психологічної допомоги ;

-    Відновлено документи, що засвідчують особу;

-    Відновлено ідентифікаційний код особи;

-    Зареєстровано новонароджену дитину;

-    Зібрано відповідні пакети документів та оформлено: державну соціальну допомогу, допомогу одинокій матері, допомогу при народжені дитини, допомогу по догляду за дитиною до 3-х років;

-    Надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу та взуття;

-    Соціалізовано  адаптовано в соціумі;

-   Захищено права особистості, поліпшено психоемоційний стан,сформовано нові соціальні зв’язки;

-    Поінформовано з правових питань;

-   Організовано медичне обстеження , отримано практичні навички догляду та виховання дитини.

За допомогою фахівця із соціальної роботи для матері з дитиною було придбано будинок. Не покладаючи власних сил, терпіння та використовуючи весь професійний потенціал фахівець разом з небайдужими мешканцями села облаштовувала будинок меблями, побутовою технікою, посудом, речами першої необхідності. Був зроблений запас дров на зимовий період та підготовлено запас харчів. До роботи з сімєю також була залучена церковна громада, яка всіляко сприяла , як у облаштуванні будинку так і в духовній підтримці жінки. І от, 03.02.2014 року А.В. разом з дочкою Ніною переступила поріг власного нового будинку. Жінка починає нове життя. Від алкоголю відмовилась назавжди, має велику ціль в житті -  поновитися в батьківських правах та самостійно виховувати своїх чотирьох діток.

Пройшло ще два місяці…Соціальні працівники влаштували зустріч Альони Василівни з її дітьми. Соціальний та емоційний зв'язок між матір’ю та дітьми поступово налагоджується. Життя продовжується…Маємо надію, що завдяки здійсненню ефективного соціального супроводу даної сім’ї невдовзі сім’я возз’єднається та на три соціальні сироти в країні стане менше.

Соціальні працівники і в подальшому будуть підтримувати Альону Василівну.  Ця сім’я стала на новий шлях завдяки злагодженій роботі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Вознесенської РДА, Управління соціального захисту населення, КУ Вознесенської ЦРЛ, обласного центру соціально-психологічної допомоги,церковній громаді. Тому робота в даному напрямі буде продовжуватись та приносити нові позитивні результати.