Історія допомоги сім’ї у Березнегуватському районі

В нашій практиці  доводиться зустрічатися з безліччю проблемних сімей, зумовленими складними життєвими обставинами, які потребували сторонньої допомоги кваліфікованих працівників. Хотілося розповісти вам історію дівчини, яка має статус  особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Раїса  на теперішній час перебуває під соціальним супроводом, так як дівчина не має рідних та підтримки з боку найближчих родичів.   

Дівчина навчалася в Березнегуватському професійному ліцеї. В Раїси була оформлена пенсія по інвалідності, термін якої закінчувався. Завдяки спеціалістам районного центру вона була влаштована на лікування та пролікувалася в  Миколаївській обласній психіатричній лікарні №2, їй переоформлена пенсія по інвалідності терміном на 2 роки. Дівчина отримувала на картрахунок пенсію по інвалідності, пенсію по втраті годувальника та стипендію за навчання. На картрахунку назбиралася  деяка сума коштів. Після закінчення навчання спеціалісти районного центру домовилися з фермерським господарством про влаштування її на роботу. Дівчина деякий час працювала та отримувала заробітну плату, при цьому їй було  надано соціальне житло. Потім Раїсі працівники центру домовилися та придбали за її кошти двокімнатну квартиру, переоформили та зареєстрували в ній дівчину. Також допомогли з покупкою меблів та побутової техніки.

 

На цей час дівчина має особисте житло та являється власником квартири. Також за період цього часу проводилась робота педагогічного та психологічного напрямку: адаптація до нових умов і обставин життя, пропагування сімейних цінностей, традицій, способу життя. Раїса має 3-х місячну донечку, у період вагітності ми проводили бесіди з майбутньою мамою спрямовану на запобігання відмови від новонародженої дитини, також здійснювали соціальну підтримку вагітній дівчині. Надавалась допомога в оформленні та збору документів на державну виплату по вагітності та пологам, допомоги від 0 до 3-х по доходах, реєстрації дитини за місцем проживання, у виготовленні свідоцтва про народження, у наданні гуманітарної допомоги матері та дитині та безліч соціальних послуг спрямованих на добробут цієї сім’ї.