ВГО «Ліга соціальних працівників України спільно з Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременко за фінансової підтримки ЮНІСЕФ в Україні з 27 серпня 2015 року розпочала реалізацію проекту «Дослідження з оцінки потреб громад у соціальних послугах в Україні».

Технічне завдання зазначеного Проекту розроблялося ЮНІСЕФ спільно з Управлінням у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики.

Проектом передбачено здійснення в Чернігівській та Черкаській областях впродовж вересня- грудня 2015 року:

 - Аналізу практичного застосування затвердженого Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах (наказ Мінсоцполітики №28 від 20.01.2014) та Методичних рекомендацій визначення потреб населення адміністративно- територіальних одиниць у соціальних послугах (наказ Мінсоцполітики № 648 від 15.10.2012).

 - Оновлення існуючої методології з визначення потреби адміністративно-територіальних одиниць на соціальні послуги, з урахуванням проведеного аналізу практичного застосування діючого механізму, децентралізації; методичних рекомендацій, розроблених міжнародними організаціями, місцевими недержавними організаціями; зарубіжного досвіду тощо.

 - Здійснення тестування оновленого Порядку визначення потреб населення адміністративно- територіальних одиниць у соціальних послугах та методичних рекомендацій у вибраних пілотних регіонах (1 регіон з адміністративно-територіальними одиницями, по 1-й адміністративно- територіальній одиниці кожного рівня).

 - Проведення Круглого столу на національному рівні з метою презентації основних надбань дослідження та подальших дій для основних учасників процесу.