Всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» з 1 жовтня 2015 року по 29 лютого 2016 року впроваджуватиме проект «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» у роботі з внутрішньо переміщеними особами в Луганській, Донецькій, Полтавській та Харківській  областях»,який реалізуватиметься в зазначених областях за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН  в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» ) та Уряду Японії.

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. 

Діяльність в рамках Проекту направлена на підвищення спроможності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Донецькій, Луганській, Полтавській та Харківській областях, які підконтрольні Україні, щодо надання ефективних соціальних послуг, визначення оцінки потреб та оперативної інформації внутрішньо переміщеним особам (ВПО) щодо можливостей відповідної допомоги. Основна діяльність за Проектом передбачатиме забезпечення ефективного вирішення проблем ВПО, зміцнення їх потенціалу та механізмів адаптації в нових місцях їхнього проживання шляхом впровадження інтегрованих моделей надання соціальних послуг ВПО, які ґрунтуються на базових підходах «кейс менеджменту». А також, шляхом залучення додаткових спеціалістів та створення умов та можливостей їх роботи для мережі ЦСССДМ в Донецькій, Луганській та Полтавській областях для забезпечення надання професійної підтримки ВПО.

Таким чином, основна мета проекту: підвищення спроможності ЦСССДМ Донецької, Луганської, Полтавської та Харківської областей в наданні ефективної, професійної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Завдання Проекту:

 1. Відбір кейс-менеджерів в Донецькій (30 осіб), Луганській (20 осіб), Полтавській
  (15 осіб) та Харківській (20 осіб) областях до 85 осіб.
 2. Розробка програми підготовки кейс-менеджерів за методикою «ведення випадку». Відпрацювання алгоритму послідовних дій кейс-менеджерів в роботі з ВПО.
 3. Проведення навчання відібраних кейс-менеджерів для роботи з ВПО в Донецькій, Луганській,  Полтавській та Харківській областях за методикою «ведення випадку».
 4. Облаштування робочих місць кейс-менеджерів за місцем їх діяльності (канцприладдя, інформаційні та методичні матеріали,  оргтехніки, тощо).
 5. Проведення чотирьох круглих столів з питань впровадження проекту в Донецькій, Луганській, Полтавській та Харківській областях (м. Слав’янськ, м. Сєвєродонецьк,
  м. Полтава, м. Харків) та одного за результатами впровадження (м. Київ).
 6. Забезпечення проведення супервізійних зустрічей для кейс-менеджерів (по 2 зустрічі в Донецькій, Луганській, Полтавській та Харківській обл.) за місцем їх діяльності з метою обговорення складних випадків, методичної та психологічної підтримки.
 7. Розробка інформаційних матеріалів (листівок, буклетів, флаєрів) та методичних рекомендацій для кейс-менеджерів для забезпечення ефективного впровадження проекту.

Цільова аудиторія:

• соціальні  працівники;

• особи з числа ВПО, які мають попередній досвід роботи в соціальній сфері та відповідну соціальну, педагогічну або психологічну освіту;

• сім’ї та діти, які є тимчасово внутрішньо переміщеними;

• молоді люди/особи (чоловіки та жінки) з числа дітей-сиріт, які є тимчасово внутрішньо переміщеними.

      Основні партнери, з якими буде укладено додаткові угоди про співпрацю:

1. Донецький  обласний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

2. Луганський обласний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

3. Полтавський обласний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

4. Харківський обласний  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Контакти ЛСПУ:

04070, м. Київ, вул. Фролівська, 1/6, тел./факс: 044 238-65-20.

Wеb-сайт Ліги: www.ligasocial.org.ua