Вперше в історії України громадський сектор взяв на себе вкрай важливу функцію - моніторинг ситуації в країні щодо дотримання права дитини в системі альтернативної опіки (в умовах догляду і виховання дитини поза межами біологічної родини)

За підтримки ЮНІСЕФ ГО “ЛСПУ” у складі Громадської спілки «Українська мережа за права дитини» (в яку входять дванадцять провідних українських і міжнародних громадських організацій і благодійних фондів) розпочала Проект «Забезпечення посилення потенціалу та впливу неурядових суб’єктів у розробці, впровадженні та моніторингу дотримання прав дитини в системі альтернативної опіки, удосконаленні політики та стратегій захисту дітей».

Більш детально роз’яснює на перший погляд складну назву – Голова Правління «Української мережі за права дитини» Дар’я Касьянова: «Мы хотим, чтобы в Украине появился независимый мониторинг  ситуации по соблюдению прав ребенка со стороны общественных организаций. Ну понятно, для чего: своевременно выявлять проблему, реагировать на нее и предпринимать какие-то действия, усилия, чтобы в дальнейшем подобные проблемы больше не повторялись»  

Нагадаємо, що аналогічного проекту в Україні до цього часу ще не було. Відтак, не має і чіткого механізму дій, як здійснювати моніторинг, щоб отримати дані, які якомога точніше демонструють ситуацію з дотриманням прав дитини в Україні. За допомогою звернулись до міжнародних експертів, які мають інструмент, розроблений і затверджений Організацією Об’єднаних Націй. Тож для членів Української мережі за права дитини провели семінар.

Міжнародний експерт Андро Дадиани презентував унікальний інструмент моніторингу, ефективність якого наразі визнана ЮНІСЕФ.

Андро Дадиани: «Інструмент моніторингу вже ефективно використовується в трьох країнах світу і усюди замовниками виступала виключно держава, в Україні ж ситуація унікальна -  інструментом зацікавились представники громадських організацій». 

Після того, як команда «Української мережі за права дитини» пройде навчання, члени Громадської спілки планують розпочати ефективну імплементацію цієї методики.