ЛСПУ починає публікувати соціальні історії роботи фахівців із соціальної роботи з регіональних осередків.

Радивилівський районний центр СССДМ:У Немирівській сільській раді, а це села Батьків, Немирівка та Гаї-Лев’ятинські, проживає 26 осіб, які належать до категорій: інваліди дитинства та молодь з функціональними обмеженнями.

Професійний обов’язок фахівця із соціальної робити – щоденна підтримка та допомога таким сім’ям. А людський обов’язок – прихилити до благодійності небайдужих.. Саме до такої категорії відноситься сім’я Самборських із с.Немирівка, яка перебувала під соціальним супроводом і потребувала термінової допомоги. У сім’ї виховується двоє малолітніх дітей, старша – інвалід-дитинства. Мама виховує дітей одна так як чоловік виявився байдужим до подальшої долі дітей. Тож всі труднощі лягли на плечі молодої, тендітної мами: недоспані ночі, довготривале лікування в стаціонарах обласної та міських лікарень, важкі місяці перебування в реабілітаційних центрах м.Рівне та м.Кузнецовська. За допомоги і підтримки спеціалістів РЦ СССДМ та управління праці та соціального захисту населення було придбано безкоштовно ортопедичне взуття на замовлення, спеціальний дитячий візок, ходунки для дівчинки, також була проведена консультація з лікарем санаторію м.Трускавець Володимиром Казявкіним з приводу правильного лікування дитини для покращення стану здоров’я. Але важка форма захворювання дитини дуже повільно дає позитивні результати. Зараз дівчинці повних п’ять років, а вона ще не ходить і не говорить, хоча мама і її сім’я усіма силами допомагають дитині відчути щоденну теплоту і ласку їхніх сердець, щоб хоча би на деякий час забути про важку недугу дочки і онуки.

 Фахівець йшла з проханням допомогти цій сім’ї до людей, котрі й самі Волею Господа є батьками, матусями, мають щастя забавляти здорових, усміхнених дітей та внучат. Відповідь проста: кожен з відвіданий не відвів погляду в сторону, не відмовився надати й свій посильний внесок в цю сім’ю. Це – голова райдержадміністрації Анатолій Грисюк, голова благодійного фонду «Любіть Україну» Данило Корилкевич, директор агрокорпорації "Крупець” Володимир Варфалюк, директор ТОВ "Добра хлібина” Віктор Братащук, директор ДП "Радивилівський КХП” Віктор Железняк, приватний підприємець Зоя Когут.

 Не секрет, що діти у складних життєвих обставинах страждають найбільше. Соціальним фахівцям, які працюють із неблагополучними сім’ями боляче бачити голодних, недоглянутих дітей, батьки яких заховали свою любов на днищі чарки. А що ж робити дітям? Тож без втручання у сім’ю аж ніяк не обходитЖиттєвий випадок сім’ї, який трапився в одному із сіл Радивилівського району змусив працівників служби у справах дітей та спеціалістів РЦ СССДМ прийняти кардинальне рішення: за згодою матері, терміном на 1 рік оформити дитину до Рівненського дитячого будинку. Адже, жінка зловживала спиртними напоями, власного житла не мала тож і з’явився сумнів, чи зможе вона самостійно доглядати за новонародженою дитиною.

 Промайнув рік. Жінка перебувала під соціальним супроводом. Материнський інстинкт та робота фахівця змусили проаналізувати власне прожите життя та майбутнє двох дітей. Щомісяця вона відвідувала доньку у дитячому будинку, влаштувала своє життя, підібрала будинок, за який виплачує кошти, народила другу дитину і готує документи для повернення доньки із дитячого будинку. Дане питання розглядалося на комісії з питань захисту дітей. Комісією винесено рішення про надання дозволу повернення дитини додому.

Маленький старий будинок, давно забутий людьми, посміхнувся на перехресті доріг. Помітно красуються чорнобривці, щедро зібрані яблука, чисто випраний дитячий одяг та ошатно прибрана оселя.

Приємний щем закрадається у серце. Вона змогла…

 

Соціальний працівник став проактивним агентом держави, який з одного боку виявляє проблеми, з іншого – вирішує їх у розрізі кожної конкретної сім’ї.