З досвіду роботи Станично-Луганського РЦСССДМ Луганської області. «Живи, Максимко!» Одного березневого ранку 2014 року до фахівця із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Нижньотеплівській сільській раді до Наталії Ткаченко звернулася Людмила С., мати двійняшек Максима та Артема, яким тільки-но виповнилося по 1 року. Одинока матір з синами мешкає в однокімнатній квартирі разом зі своєю матір’ю та  молодшим братом. 

 

 

З досвіду роботи Станично-Луганського РЦСССДМ Луганської області

Матеріали, розміщені на сайті Станично-Луганської райдержадміністрації http://stn.loga.gov.ua/ і блогу Станично-Луганського РЦСССДМ Луганської області http://olena5paolo.blogspot.com/

 

Юрій Золкін: робота фахівців із соціальної роботи актуальна та необхідна

 

Сьогодні кожен другий житель району – пільговик. І кожен з них потребує соціальної підтримки від держави. Відтак, аби підвищити добробут найуразливіших громадян, головними пріоритетами районної влади визначено соціальний захист та належну допомогу сім'ям із дітьми, малозабезпеченим родинам, ветеранам, інвалідам, а також людям похилого віку.

2 квітня 2014 року в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся семінар для фахівців із соціальної роботи.

Заступник голови райдержадміністрації Юрій Золкін, директор центру Ольга Сердечна наголосили на тому, що під час докорінних змін у суспільстві, найуразливіші групи населення, особливо у віддалених селах, потребують ще більше уваги та допомоги фахівців із соціальної роботи.

Юрій Золкін підкреслив, що ініціативи з охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього їх виявлення та вчасного надання їм підтримки, у Станично-Луганському районі виконуються згідно запланованим заходам в рамках чинного законодавства. Сім’ї з дітьми, пенсіонери, інваліди, одинокі непрацездатні громадяни району не відчувають себе самотніми, бо знають, що їм завжди словом і ділом допоможуть долати життєві негаразди соціальні працівники. Люди, які опинилися в складній життєвій ситуації, завжди відчувають підтримку і турботу районної влади, голів сільських та селищних рад, волонтерів, фахівців із соціальної роботи.

За інформацією директора центру Ольги Сердечної, соціальні працівники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за два роки роботи накопичили величезний досвід, надали реальну допомогу кожному шостому мешканцю району, здійснили соціальний супровід біля 800 сімей з дітьми і одиноких осіб.

 

«Живи, Максимко!» 

Одного березневого ранку 2014 року до фахівця із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Нижньотеплівській сільській раді до Наталії Ткаченко звернулася Людмила С., ма

ти двійняшек Максима та Артема, яким тільки-но виповнилося по 1 року. Одинока матір з синами мешкає в однокімнатній квартирі разом зі своєю матір’ю та  молодшим братом.

Непосидючі хлопці цілий день граються, пізнаючи світ і щоразу відкриваючи щось нове. Цього вечора матір не вгляділа, як маленький Максимка зачепив каструлю з бульйоном, що кипів на пічці, та обпік собі ступні. Хлопчик з опіками потрапив до Луганської обласної дитячої лікарні, де йому наклали штучну шкіру на ніжки.

Фахівець із соціальної роботи надала психологічну підтримку молодій мамі, бабусі й відразу звернулася до волонтерів для організації благодійної допомоги, адже сім’я малозабезпечена і не має великих статків. Волонтерам вдалося зібрати майже 1000,00 грн., які відразу передали сім’ї С. для фінансової підтримки лікування хворого хлопчика.

 

 

Фахівцю із соціальної роботи Н.Ткаченко першій вдячна Людмила повідомила, що штучна шкіра почала приживатися, Максимка йде на поправку.

Так оперативні дії соціального працівника щодо залучення ресурсів громади допомогли в скрутну хвилину сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

                                                             О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ

 

З вдячністю і шаною

 

говорять про фахівця із соціальної роботи Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентину Павлівну Омельчук в с. Широке на Луганщині. Цю привітну жінку знають усі від мала до велика, бо вона понад два десятиріччя працювала шкільним вчителем, має багато учнів і випускників…

Знаючи складну ситуацію в цій родині, фахівець із соціальної роботи перш за все поцікавилася, чи отримує мати пенсію на дітей з втрати годувальника. Виявилося, що свого часу в Пенсійному фонді їй відмовили в призначенні, бо чоловік мав лише 4 роки трудового стажу.  Валентина Павлівна забила тривогу, звернулася до юристів, до спеціалістів Пенсійного фонду і районного управління соціального захисту населення, допомогла зібрати необхідні документи… І ось результат – на кожного з дітей призначено соціальну допомогу. Крім того, багатодітна матір, яка має п’ятьох дітей, за допомогою соціального працівника скористалася правом дострокового виходу на пенсію.

Сьогодні в с. Широкому немає більш ефективної реклами соціальному працівнику РЦСССДМ, ніж Ірина Михайлівна, яка, дякуючи за допомогу фахівцю, радить усім звертатися до Валентини Павлівни Омельчук за порадою і допомогою.

                                                           О.В.Сердечна, директор РЦСССДМ


Допомогти кожному

На території Великочернігівської сільської громади кожний знає соціального працівника Станично-Луганського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Ось уже півтора року Ірина Ползік, фахівець із соціальної роботи, надає соціальні послуги найуразливішим верствам населення. За цей час Ірина завітала до кожної родини, з’ясувала, які є проблеми та запропонувала свою допомогу в їх вирішенні. 24 родини з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, за цей час перебували під соціальним супроводом спеціаліста.

Так, в сім’ї Д., яка перебувала під соціальним супроводом з проблемою складних стосунків, соціальний працівник допомогла нормалізувати взаємовідносини, налагодити родинні зв’язки, влаштувати старшу доньку на навчання до професійного ліцею. Батькам малозабезпеченої родини Н. Ірина допомогла стати на облік до районного центру зайнятості, за сприяння підприємців отримати гуманітарну допомогу, погасити борги за комунальні послуги, їх старшому сину – пройти лікування в Луганській обласній лікарні. Родині Б. соціальний працівник допомогла зібрати необхідні документи для оформлення соціальної допомоги як малозабезпеченій родині. У сім’ї Б. фахівець допомогла отримали соціальні пільги багатодітної родини, гуманітарну допомогу, продовжує роботу із психокорекції сімейних стосунків. У сім’ї К. за сприяння фахівця і підприємців старша донька забезпечена всім необхідним для навчання в школі. Родині Б. була надана допомога в оформленні пільг з оплати земельного податку. Працює фахівець із соціальної роботи і з дітьми, які мають особливі потреби: так, дитина з функціональними обмеженнями Ф. влаштована на навчання до Луганської спеціалізованої школи, отримала одяг, шкільні приладдя; а дитина з іншої сім’ї, К., має змогу пройти курс реабілітації в санаторії.

Знаючи проблеми кожної сім’ї, яка не в змозі самостійно їх подолати, фахівець із соціальної роботи І. Ползік завжди готова прийти на допомогу і вчасно надати соціальні послуги.

О.В. Сердечна, директор РЦСССДМ

 

Діяти спільно

На колегії відділу освіти, молоді та спорту Станично-Луганської райдержадміністрації, яка відбулася в серпні 2013 року, начальник відділу 
Л.В. Нєстєрова і директор РЦСССДМ О.В. Сердечна виступили з пропозицією щодо проведення соціальних інспектувань фахівцями із соціальної роботи спільно із класними керівниками шкіл району з метою більш глибокого вивчення життя і побуту сімей, забезпечення батьками умов для повноцінного розвитку та виховання дітей.

На території Валуйської сільської ради, в якій я працюю, діють три загальноосвітні школи, в яких навчаються 688 учнів. Ці діти виховуються в 595 сім’ях. Протягом вересня-листопада 2013 року я разом зі своїми колегами – фахівцями із соціальної роботи Т.М. Пономарьовою, О.С. Волошиною та вчителями Валуйської ЗОШ №1, №2 і Вільхівської ЗОШ відвідали п’яту частину сімей. Ми з’ясували, в яких сім’ях батьки самостійно вирішують свої проблеми (і таких сімей - більшість), а в яких дорослі та діти потребують втручання, бо самостійно не можуть подолати кризові стани. І таким сім’ям ми запропонували підтримку соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. Так, за результатами спільного із педагогами соціального інспектування взято на облік 14 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 9 з них – під соціальний супровід для вирішення основних проблем. А вони є суттєвими.

Скажімо, в сім’ях Д. і Н. діти-підлітки мали звичку, не чекаючи закінчення учбових занять, покидати школу й іти шукати пригод. Кілька разів ми разом із Юлією Вікторівною Щербак, класним керівником 8 класу Вільхівської ЗОШ, відвідали ці родини, з’ясували потреби родини, мали довготривалі бесіди з батьками та дітьми… Надали також і гуманітарну допомогу: зібрали теплі речі для всіх членів родини Д. Пройшов час, і ми маємо результати спільної роботи: ці підлітки перестали тікати з останніх уроків, постійно виконують домашні завдання, подолали конфлікти  в спілкуванні з однолітками та вчителями.

Так спільна соціальна робота із педагогом дала конкретні результати, які допомогли родині подолати негативну поведінку підлітків.

  

Ю.Л.Вороніна, фахівець із соціальної роботи

Станично-Луганського РЦСССДМ